آموزش ساخت پیام رسان با پایتون

آ»وزش ساخت پیام رسان با پایتون-فراثروت

آموزش ساخت پیام رسان با پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و شی گرا می باشد که دارای کتابخانه های متفاوتی است از جمله socket , tkinter ,thrading .  که ما در این دوره به کار با آنها می پردازیم .
تو این دوره من به شما دوستان عزیز آموزش می دهم که چطور بیایم و با استفاده از کتابخانه های بالا یک پیامرسان ساده طراحی کنیم و بین دو سیستم متفاوت با هم چت کنیم و بعد کد پایتونی خودمون رو به فایل exe تغیر بدیم تا بتونیم نرم افزاری که با پایتون ساختیم رو منتشر کنیم .

قابلیت کتاب خانه thrading چیست

در حوزه‌ی برنامه نویسی، یک نخ (thread) کوچک ترین واحد اجرایی مستقل است. یک برنامه با استفاده از نخ‌ها می‌تواند به صورت همزمان به اجرای چندین عملیات در یک فضای فرایند بپردازد. یک نخ دارای یک نقطه‌ی شروع، دنباله‌ی اجرا و یک نتیجه است و همچنین دارای نشان‌گر دستورالعمل است که وضعیت فعلی نخ را نگه داشته و ترتیب اجرای دستورات بعدی را کنترل می‌کند. بنابراین توانایی یک فرایند برای اجرای چندین نخ به صورت موازی را می‌توان چند نخی (multithreading) نامید. چند نخی می‌تواند عملکرد هر برنامه را به صورت قابل توجهی بهبود ببخشد. مکانیزم برنامه نویسی چند نخی در پایتون بسیار ساده بوده و به راحتی قابل یادگیری است.

قابلیت کتب خانه socket چیست

در پایتون، برنامه نویسی سوکت (Socket Programming) با استفاده از کتابخانه‌ی استاندارد سوکت (socket) امکان‌پذیر است. در این قسمت با زبان پایتون کارخودمون را شروع میکنیم و این کتابخانه را به شما معرفی می‌کنیم. در برنامه نویسی سوکت به طور معمول نیاز به برنامه نویسی در دو سمت سرور (Server) و کلاینت (Client) داریم، هر چند امکان برقراری ارتباطات غیر کلاینت-سروری نیز وجود دارد. ما ابتدا کدهای سمت سرور و سپس سمت کلاینت را برنامه نویسی می‌کنیم.

به زودی....

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
-
درباره ما
وقتی که وارد دنیای کامپیوتر شدم خیلی سردرگم بودم که باید چه چیزی یاد بگیرم و چه هدفی داشته باشم هم برای کسب درآمد و هم دنبال علاقه خود برم خیلی راه ها را امتحان کردم ولی نتیجه کافی نگرفتم تا اینکه با طراحی وب سایت و زبان برنامه نویسی پایتون اشنا شدم و تونستم هدف خودم پیدا کنم و دوست داشتم این تجربه هایی که کسب میکنم و هنوز هم دارم یاد میگیرم در اختیار همگی بزارم تا اینکه وب سایت فراثروت راه اندازی کردم
0
لطفا نظر بدهید خوشحال میشم:)x

این بخش به زودی راه اندازی میشود از صبر و شکیبایی شما ممنونیم

دوره آموزش کامل PHP و SQL
دوره آموزش کامل PHP و SQL منتشر شد + پروژه های جذاب و شگفت انگیز

لینک دانلود افزونه جت تب jetTabs

لینک دانلود-فراثروت

لینک دانلود آموزش صفر تا صد کالی لینوکس

لینک دانلود-فراثروت